Meldunek w Polsce dla obcokrajowców

Meldunek to jest zezwolenie na pobyt w Polsce. Jeśli dana osoba przyjeżdża do kraju, aby tam zostać na stałe lub żyć dłużej niż 3 miesiące, to po prostu konieczne jest dokonanie rejestracji. Na poziomie legislacyjnym ustanawia się obowiązek zarejestrowania się cudzoziemców, którzy planują przebywać w kraju znacznie dłużej niż ustalony czas, do zarejestrowania się w miejscu ich konkretnego zamieszkania.

MELDUNEK

 • UWAGA! Wymagana umowa najmu
 • Szybkie przygotowanie dokumentów
 • Pomoc w agencjach rządowych

150 zł.

Zamów usługę

Pomagamy uzyskać meldunek w Polsce

Nasza firma MIA CONSULT GROUP Sp. z o.o. pomaga wszystkim cudzoziemcom uzyskać meldunek w Warszawie.

Nasz zespół pomoże Państwu w wypełnieniu dokumentów, dzięki czemu będą Państwo mogli sprawnie wypełnić formularze rejestracyjne.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące otrzymywania Meldunku, prosimy zadzwonić do naszych specjalistów. Chętnie Państwu doradzą!

Jak ważne jest posiadanie meldunku w Polsce

Wiele osób wie, że uzyskanie zezwolenia na pobyt to obowiązek każdego cudzoziemca przebywającego czasowo lub na stałe w kraju. W ten sposób gość pokazuje, że przestrzega prawa danego kraju.

Jeśli dana osoba nie posiada meldunku, nie będzie mogła uzyskać numeru PESEL.

Ponadto, jeśli potrzebują Państwo skontaktować się z agencją lub instytucją rządową, bankiem lub szpitalem, nie zostaniją Państwo tam przyjęto bez rejestracji.

Uzyskanie meldunku jest bardzo ważne, aby wygodnie żyć w Polsce.

Zalety biura rachunkowego MIA CONSULT GROUP

PONAD 10 LAT

Od ponad 10 lat z powodzeniem działamy w obszarze usług księgowych.

ZESPÓŁ

Współpracują z nami specjaliści ze znajomością języka rosyjskiego i polskiego.

INNOWACJA

Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania do budowania procesów biznesowych.

NIEZAWODNOŚĆ

Dajemy gwarantowany wynik dla każdego rodzaju usługi.

W jakich okolicznościach należy zarejestrować meldunek w Warszawie?

Prawo stanowi, że każdy, kto planuje przyjechać do kraju na okres co najmniej 3 miesięcy i przebywać przez ten okres bez wyjeżdżania, musi uzyskać rejestrację.

Meldunek(meldunek w Polsce)mogą ubiegać się nie tylko osoby, które posiadają własne mieszkanie w Polsce, ale również osoby wynajmujące dom lub mieszkające w hostelach.

Kto musi spełnić ten wymóg, aby otrzymać meldunek?

Ludzi, którzy wjechali do kraju, muszą przestrzegać ustalonego rozporządzenia:

 1. Uczniowie, którzy przybyli na studia.
 2. Imigranci.
 3. Osoby, które przyjechały do ​​Polski do pracy.

Pomagamy wszystkim kategoriom obywateli uzyskać meldunek w Warszawie. Mogą Państwo bezpiecznie powierzyć nam uzyskanie meldunku.

Jakie warunki musi spełnić osoba, aby otrzymać meldunek?

Meldunek jest wystawiany tylko wtedy, gdy:

 • Gość legalnie przebywa w kraju. Potwierdza to obecność stałego pobytu lub obecność takich dokumentów jak zezwolenie na pobyt czy karta Polaka.
 • Osoba ma własne lub wynajmowane mieszkanie. Jednocześnie jest to potwierdzenie - wszystkie niezbędne dokumenty lub ważna umowa najmu.
 • Jeżeli w lokalu nie ma mieszkania, właściciel wynajmowanego lokalu musi wystawić zaświadczenie stwierdzające, że nie ma nic przeciwko temu, że lokator jest zarejestrowany pod adresem zamieszkania.

Gdzie można otrzymać meldunek w Polsce?

Rejestracja dokonywana jest w Starostwie Powiatowym lub w oddziale Starostwa Powiatowego. Gdzie dokładnie powinieneś się udać, powinieneś sprawdzić u właściciela, od którego wynajmujesz.

Często właściciele domów nie chcą tracić czasu na wyjazdy do urządu, aby umówić się na tymczasową rejestrację dla swoich lokatorów. Tutaj potrzebna jest umowa najmu, w której obie strony i adres mieszkania są jasno określone. Dzięki tej umowie najemca może samodzielnie udać się do zarządu i wystawić meldunek w Polsce.

Oprócz wizyty w urząd, meldunek można uzyskać online.

Aby uzyskać meldunek w Polsce w dowolny z powyższych sposobów, mogą Państwo skorzystać z usług naszej firmy. Nasi eksperci posiadają duże doświadczenie i pomogą w rejestracji.

Jakie dokumenty są Państwu potrzebne do wystawienia meldunku w Polsce?

Aby móc otrzymać meldunek w Polsce, muszą Państwo złożyć w Urzędzie pakiet dokumentów. Pracownicy są wystarczająco dokładni, aby to sprawdzić. Aby uzyskać zezwolenie na pobyt, będziesz potrzebować:

 • Aby potwierdzić, że przebywają Państwo legalnie na terytorium stanu, muszą przedstawić kartę pobytu lub ważną wizę.
 • Umowa najmu lub inne dokumenty, które mogą potwierdzić Państwa legalne miejsce zamieszkania pod wskazanym przez Państwo adresem. Jednocześnie trzeba tam mieszkać co najmniej trzy miesiące.
 • Wyciąg z księgi domowej. Potrzebne jest, podobnie jak umowa najmu, aby potwierdzić, że są Państwo naprawdę żyje w tym mieszkaniu.
 • Pisemne potwierdzenie właściciela lokalu, które potwierdza, że Państwo mogą być zarejestrowano w go mieszkaniu. 

W zależności od miasta, w którym zamierzają Panstwo otrzymać meldunek w Polsce, Urząd może zażądać zarówno całej listy dokumentów, jak i niektórych z nich. Również pracownicy Urzędu mogą zostać poproszeni o złożenie tylko jednego dokumentu z listy.

Uzyskanie w ten sposób meldunków zajmuje tylko 15-20 minut. Jest to więc dość szybka procedura.

Uzyskać meldunek w Polsce online

Meldunek w 2021 r. można uzyskać online.

Osoby przyjeżdżające do Polski i posiadające ePUAP lub E-dowody mogą przejść procedurę uzyskania zezwolenia na pobyt (meldunka) przez Internet. 

Aby Meldunek był dostępny online, należy złożyć dokumenty elektroniczne.

Dokumenty elektroniczne po otrzymaniu meldunku są te dokumenty, które mają charakter oficjalny i muszą być zlokalizowane i zarejestrowane w państwowych bazach danych.

Użytkownicy, którzy mają podłączony ePUAP mają dostęp do takich dokumentów, ale tylko pod warunkiem, że wszystkie dokumenty zostały oficjalnie zarejestrowane i wprowadzone do bazy.